Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6603
Komentářů: 1934

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Skype Qik - trochu jiný Skype od Skype

Sponzorované odkazy:


Aplikace Skype Qik je popisována jako "Group Video Chat". Je to nová mobilní aplikace pro bleskové sdílení videozpráv s partou přátel. Je multiplatformní, tj. dostupná pro Android iOS a Windows Phone, a to zcela zdarma.

Aplikace sice v prvních hodinách nebyla stažitelná pro naši zemi, ale zkušenější si s tím poradili a nyní je již vše k dispozici i pro ČR. Nicméně, to nebrání se alespoň informovat o tom, co aplikace umí. Oficiální informace o Skype Qik naleznete přímo tady a dokonce i česky. Jedná se o nový velmi pohodlný VoIP video-messenger, který je primárně optimalizovaný pro mobilní zařízení a oproti standardnímu Skype nabízí trochu lepší komunikaci s více lidmi současně, a to téměř jednou rukou, resp. jedním prstem, a to pomocí SMS...

Snadno lze vytvořit skupinu přátel a těm zasílat vzkazy, fotografie i krátká videa. Qik Fliks umožňuje přednahrát si vlastní klipy (až 12 ks), které slouží jako předem připravené odpovědi. Zaslané zprávy lze kdykoliv smazat a udržovat tak chat ve střídmé formě. Po smazání zpráva zmizí i z telefonů všech ostatních. Každá zpráva sama zmizí po dvou týdnech, stejně už si ji nikdo nepamatuje. Přijatá videa lze ovšem ručně ukládat i mimo aplikaci Skype Qik, takže lze zachovat důležité věci.

Program Skype Qik má trochu podobné UI jako nedávno uvedená fotosdílecí a rovněž multiplatformní aplikace XIM a i v tomto případě to vypadá na úspěšně realizovaný dobrý nápad. Zdá se, že Microsoft se pořádně opřel do produkce multiplatformních aplikací!

Aplikaci lze zdarma stahovat z Windows Phone Store, z Google Play a z iTunes. Tady je oficiální video, které ukazuje, jak aplikace pracuje v praxi...

...a tady další...

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 15.10, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Skype Qik - trochu jiný Skype od Skype" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund