Palmserver.cz

Copak.cz - přehled akcí nejen pro Windows Phone
Publikováno: Pátek, 21.02. 2014 - 18:00:00
Téma: Windows Phone


Horká novinka Copak.cz je multiplatformní a kromě Windows Phone existuje i ve variantách pro iOS a Android. Je to pěkný a užitečný program pro lidi, které zajímají různé akce a hledají tipy na trávení volného času. Ve všech dostupných variantách je zdarma a je možno jej použít na chytrých mobilech, tabletech i PC. Podívejte se na ukázku.

Oficiální stránky, kde je i rozcestník pro instalaci mobilních aplikací pro jednotlivé platformy je na copak.cz. Projekt má zajímavý nápad. Alespoň zatím si nedělá ambice na všeználka, resp. na program , který ví o úplně každé akci v celé zemi, ale spíše nabízí něco jako "první pomoc". Jedná se tady o mix zajímavých pořadů v TV, divadelních představení, kulturních a společenských akcí, výstav a tak podobně. Ostatně, podívejte se na to sami.

Instalace je standardní a program nevyžaduje žádná nadbytečná nebo všetečná práva. Sám si podle polohy určí kraj, ve které se uživatel nachází a podle toho nabídne přehledný mix tipů, a to seřazený po dnech. Uživatel tak ví, co je dnes, co zítra a na co by se mohl podívat třeba až za několik dní. Po pravé straně přehledu je u každé akce výběr několika možností. Ta první dovoluje nastavit akci do oblíbených a druhá nabízí upozornění na vybranou akci přímo do kalendáře...

Další volba zase umožní sdílení a poslední otevře původní internetové stránky, kde je detail akce. Pokud uživatel nepotřebuje tyto detailní tipy, může horizontálním listováním přepnout na obrazovku Přehled, kde je zjednodušená nabídka.

I z té se ovšem dá rozkliknutím snadno dostat na detail...

Aplikace si sama automaticky vyhledá region, podle vaší aktuální polohy, ale není problém si vybrat jiný(například když se vracíte s delší cesty, resp. z jiného kraje). Stačí ťuknout na místo, kde je název aktuálně nastaveného kraje...

V jiném kraji je pochopitelně zcela jiná nabídka akcí a tipů...

Po kliknutí na logo Copak.cz se dostaneme na info o aplikaci...

Jednoduchá aplikace, kterou můžeme doporučit. Nenahradí sice dlouhé vyhledávání na Internetu a procházení mnoha portálů, které jsou zaměřeny na volnočasové aktivity a doporučení kulturních akcí, ale rychle a operativně nabídne několik vybraných zajímavostí z daného regionu, když je třeba vymyslet, co s volným časem.

Pokud máte Windows Phone, naleznete aplikaci k bezplatnému stažení ve Windows Phone Store. Zdarma můžete aplikaci stahovat z Google Play, pokud máte Android nebo z iTunes, pokud máte iPhone nebo iPad.

Tady je ukázka pro Android...

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13031