Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6470
Komentářů: 1787

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Windows Phone překonal hranici 200.000 aplikací

Sponzorované odkazy:


Windows Phone je v ČR druhou nejúspěšnější platformou a podobný vývoj nastává i v jiných evropských zemích. Uživatelé se již nebojí, že nebudou mít dostatek aplikací, takže zájem pochopitelně roste a tím vyvolává dobré podmínky pro další expanzi.

Platforma Windows Phone rostla pomalu, ale nyní se její dynamika zvyšuje. S tím jak Windows Phone získává výraznější podíl na mobilním trhu v oblasti prodaných smartphone, roste pochopitelně i atraktivita pro vývojáře. V ČR má Windows Phone druhou pozici po Androidu a velmi dobře si vede i v jiných evropských zemích. Dá se předpokládat, že v následujících letech podíl WP dále úspěšně poroste. Tento trend je především důsledkem dobré práce společnosti NOKIA, která ovládá cca 90% trhu s Windows Phone a nabízí vysoce konkurenceschopné přístroje typu Lumia 925, 1020 a 1520. Uživatele fascinují unikátní schopnosti fotoaparátů s PureView, kterým alternativy s Android OS prostě nestačí. Ale plusové body také získávají i displeje. Nejde jen o fantastický displej Nokie Lumia 1520, který na přímém světle vykazuje nejlepší výsledky ze všech současných mobilních displejů, ale také již standardní schopnost ovládání dotykového displeje v rukavicích a další podobné vychytávky.

Na celkovou popularitu ovšem mají vliv i levné modely nižších řad, které zase nabízejí přitažlivý design a sady unikátních aplikací od fy NOKIA nebo bezplatné aplikace MS Office. To vše tedy vede k vyššímu zájmu o platformu, což se zpětně projevuje ve vyšším zájmu vývojářů produkovat aplikace pro Windows Phone...

Má to ovšem i další příčiny, které nejsou běžným uživatelům tak patrné. Nezávislí vývojáři a vývojářské firmy pochopitelně sledují svůj byznys v širších souvislostech. Poslední studie například ukazují, že 100% všech klíčových aplikací (TOP 100 placených aplikací) na Androidu bylo hacknuto a následně zneužito. Oproti tomu je na příklad na iOS hacknuto "pouze" 56%. Pro vývojáře pro Android OS to představuje obrovské finanční ztráty a začíná se jim vyplácet vyvíjet a prodávat aplikace pro méně nebezpečné platformy. Děsivou situaci výborně ilustruje infografika od společnosti ARXAN ...

Další obdobnou záležitostí je ochota platit za aplikace na jednotlivých platformách, s čímž souvisí celková efektivita pro vývojáře. Majitelé iOS zařízení vykazují výrazně větší ochotu platit za slušné aplikace než je tomu u uživatelů Android OS. Podobně i uživatelé Windows Phone vykazují výrazně větší "bonitu" v této oblasti. Tento stav opakovaně potvrzují mnohé analýzy. Důsledkem jsou pak i nižší ceny u variant pro Android a tím pádem i nižší přimy vývojářů, což opět potvrzuje studie agentury FLURRY...

Následující graf ukazuje, jak na tom byly jednotlivé platformy v přístupu k TOP 100 placeným aplikacím v na konci července 2013. Od té doby se samozřejmě již mnohé změnilo a řada aplikací se již objevila i na Windows Phone. Nicméně graf ukazuje, že užiavtelé se o dostupnost aplikací pro Windows phone již dávno nemusí obávat. Celá studie je tady.

Vývojáři budou muset čím dále tím více zvažovat, jestli je pro ně výhodnější "nebezpečné" prostředí Androidu s vyšším počtem potenciálních zákazníků, kteří ovšem nejsou příliš nakloněni platit za aplikace nebo alternativa v podobě Windows Phone a iOS, kde je bonitní klientela a podstatně větší bezpečí pro jejich aplikace. Rostoucí počet aplikací pro Windows Phone dokazuje, že jsou si vědomi, kde leží větší příležitosti.

Podrobnosti jsou zde

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 17.12, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Windows Phone překonal hranici 200.000 aplikací" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Windows Phone překonal hranici 200.000 aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 17.12. 2013 - 14:45:22
windows phone nebrat!


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal hranici 200.000 aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 18.12. 2013 - 04:10:40
 
naopak brát!


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal hranici 200.000 aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 18.12. 2013 - 06:22:56
 
zasvinčíkovaný android nebrat!


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.40 sekund