Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6506
Komentářů: 1852

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Pitný režim pro Android česky

Sponzorované odkazy:


Karlovarské minerální vody a.s. přinášejí na displeje Androidů velmi užitečnou aplikaci Pitný režim v1.0, která může mít pozitivní vliv na vaše zdraví. Stará se totiž o to, aby vaše tělo získalo během dne dostatek tekutin.

Je už to hodně dávno, co jsme vás upozornili na obdobnou aplikaci Drinking Water. Nyní ovšem máte k dispozici českou aplikaci Pitný režim v1.0, která je rovněž zdarma. Správné zásobení vodou, resp. dostatečné zásobení, může mít pro organizmus člověka až překvapivě pozitivní výsledky. Je prokázáno, že některé nemoci a zdravotní potíže dokonce samy zmizí, když zvýšíme příjem vody během dne. Bohužel na to často zapomínáme a navíc s rostoucím věkem si i organizmus stále méně sám říká o doplnění tekutin. Dospělí lidé tak snadno mohou být dehydrovaní, aniž by přímo pociťovali žízeň a ještě více se to týká lidí ve středním věku a seniorů. Tímto paradoxem se zabývají různé lékařské studie, ale nás bude zajímat, co s ses tím dá dělat.

Právě aplikace společnosti Karlovarské minerální vody a.s. nabízí jedno použitelné řešení. Po standardní instalaci programu Pitný režim a prvotním nastavení osobních parametrů (pohlaví, věk, výška a váha), umožní hlídat příjem tekutin během dne. Aplikace je provedena velmi pěkně a modrá barva zde působí stylově. Na hlavní obrazovce najdeme velké tlačítko se sklenicí, které po rozkliknutí umožní přidat informaci o právě vypitém množství vody (0,1 l, 0,5 l a 1 l) To sice není příliš šťastné a jistě by bylo lepší zvolit jiné možnosti (0,1/0,3 a 0,5 l), ale opakovaným ťukáním na první volbu nakonec stejně můžeme zadat, co potřebujeme. Vedle hlavního tlačítka jsou ještě dvě menší ikonky po stranách. Malé "i" vlevo ukáže sortiment nabídky Karlovarské minerální vody a.s. s krátkým popisem a zvoneček vpravo nás zavede k nastavení upozornění. Nastavení opakování je zásadní věc a uživatel si prostě musí vybrat, jestli chce být rušen každých 20 minut nebo jestli vypije více jednou za hodinu. Organismus má raději první volbu, hlava spíše druhou. Praktické je i nastavení denní doby, kdy nechceme, aby nás aplikace rušila (v noci).

Nastavené upozornění se pak projeví v notifikační liště a zvukem. Tady máme opět malou připomínku. Zvuk se nám bohužel nepodařilo změnit, takže se používá stejný zvuk, jako při upozornění na příchozí e-mail, což je velká hrubka. Uživatel je pak nucen kontrolovat vizuálně, jestli mu přišla zpráva nebo jestli má vypít sklenici vody. Tuto věc by rozhodně chtělo v nejbližší aktualizaci upravit buď přidáním vlastního zvuku nebo možností zvuk změnit.

Volba změnit cíl z hlavní obrazovky pak umožňuje nastavení osobních parametrů. Ale to není vše, vertikálním posunutím obrazovky se dostaneme na statistiku a pootočením displeje na šířku se automaticky objeví graf. Po splnění celodenního limitu se aplikace poděkuje a přidá nějaké to moudro...

Zdarma můžete stahovat z Google Play. Aplikace se nám velice líbí a můžeme ji jen doporučit. Je to první verze, takže problém se zvukem považujeme za dětskou nemoc. Jinak pěkná věc, která stojí za instalaci a používání.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 03.01, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Pitný režim pro Android česky" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund