Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6603
Komentářů: 1934

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Evropská komise vydala užitečnou mobilní aplikaci pro řidiče

Sponzorované odkazy:


Budete na dovolenou cestovat autem do zahraničí? Pak se vám může hodit bezplatná aplikace GoingAbroad, která umí i česky a kterou nechala připravit Evropská komise. Užitečná věc pro cesty do zahraničí je dostupná pro mobilní operační systémy Android, iOS a Windows Phone. Obsahuje i pravidla pro cyklistiku!

Oficiální stránky projektu Evropské komise jsou tady a najdete tam rozcestník pro všechny zmíněné operační systémy i pohodlnější prostředí pro práci na PC.

Smyslem projektu je dát řidičům všech typů vozidel do ruky přehledně uspořádané informace o základních parametrech dopravních pravidel ve všech zemích EU. Cestovatel se tak nemusí zdržovat vyhledáváním kvalitních, resp. ověřených zdrojů na Internetu a má vše pohromadě, což je praktické zejména při průjezdu více zeměmi.

Program z neznámého důvodu vyžaduje přístup k identitě telefonu, což nemá žádné opodstatnění a bohužel se to týká i verze pro Android. Máme z toho pocit, že prostě "někdo neodolal". Jinak je instalace bezproblémová a po prvním spuštění se okamžitě stáhnou aktuální data s poměrně pěknou animací. Hlavní obrazovka nabízí 3 volby. V levém horním rohu je nenápadné tlačítko, které uživatele dostane do nastavení, kde je pouze výběr jazyka a bohužel i tradiční alibi o neodpovědnosti za případné škody. Další dvě volby nabízí informace o silničních pravidlech a bonusové hry na cesty, na které se podíváme později. Pravidla mají dvě části, a to výběr země a oblast. Nejedná se o komplexní výčet pravidel, ale pouze o stěžejní témata, jako jsou limity rychlostí, používání přileb, mobilů a bezpečnostních pásů,, limity alkoholu a tak podobně...

Aplikace se ovládá příjemně a informace jsou přehledně znázorněny, i když větší fonty by jistě neuškodily, stejně jako výraznější černá barva fontů by jistě vypadala lépe než poněkud vybledlá modrá. Nicméně, podstatné jsou zde informace, a ty jsou vybrány dobře a s ohledem na praktické využití...

Co se týče doprovodných her, jde z našeho pohledu o naprostou zbytečnost, která jistě jen prodražila vývoj této aplikace z peněz evropských daňových poplatníků. Pexeso není zrovna ukázkou grafické preciznosti ani nápaditosti o kráse ani nemluvě...

Druhou hrou je kvíz, který se skládá z pravidel silničního provozu zemí EU. Tedy pokud člověk není fanda do pravidel, tak si asi moc nevyhraje. Nebo se chcete stát traktoristou v Řecku?

Program jsme poctivě vyzkoušeli i na Androidu, kde je méně svižný, ale jinak je naprosto shodný co do formy i obsahu. Celkově lze aplikaci hodnotit jako primárně užitečnou, která se opravdu může na cestách přes Evropu hodit. Poskytuje informace, které řidiči skutečně potřebují, a to je hlavní. Slabé stránky aplikace jsou zjevné, ale s tím se dá žít.

Aplikaci GoingAbroad můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store, z Google Play nebo z iTunes.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 09.07, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Phone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Phone

"Evropská komise vydala užitečnou mobilní aplikaci pro řidiče" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Evropská komise vydala užitečnou mobilní aplikaci pro řidiče (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 09.07. 2014 - 14:29:39
diky za tip


[ Odpovědět ]

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund