Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Google upřednostní mobilům přátelské weby

Sponzorované odkazy:


Společnost Google před časem obeslala majitele webů informací, že při prezentaci výsledků vyhledávání bude upřednostňovat ty weby, které mají mobilní optimalizaci. A dnes to vypuklo!

Je to kontroverzní rozhodnutí Google, které má samozřejmě oporu v zájmech kolem Androidu. Google na to má právo. Je to jeho vyhledávač a konec konců výsledky prezentuje "po svém" již od svého založení, takže v podstatě jde jen o další rozhodnutí, které se některým bude líbit a jiným nikoli. Zeměkoule se kvůli němu točit nepřestane. Ti pro které je to důležité z hlediska fungování jejich byznysu, používají responzivní design svých stránek již nyní a pokud ne, přicházejí o zákazníky víceméně dobrovolně (někdy firma prostě na přepracování e-shopu nebo složitějších stránek prostě nemá dostatek financí nebo energie). Nyní se jim situace ještě více zhorší, ale možná to ani nepostřehnou, protože je stejně předběhli jiní díky SEO fíglům nebo většímu tržnímu podílu atd..

Ani to není tragédie. Google, SEO experti a mnozí jiní "internetoví odborníci" totiž vytvářejí klamnou iluzi, že úspěšnost konkrétního byznysu je téměř přímo úměrná pozici ve vyhledávači. Nic není vzdálenějšího pravdě! Tato zjevná a snadno prokázaná lež samozřejmě vyhovuje Google i mnoha lidem, kteří se živí optimalizací pro vyhledávače a řada z nich tomu dokonce sama upřímně věří. Problém je v tom, že to platí pouze pro některé segmenty byznysu, některé formy obchodu a určitý sortiment.

Své o tom ví všichni podnikatelé, kteří Google zaplatili za prémiovou pozici ve vyhledávači a nijak se to neodrazilo na hospodářském výsledku jejich firmy! A že jich není málo! Totéž se samozřejmě týká mobilního designu stránek. Pro některé je to nutnost, pro jiné zbytečnost a vyhozené peníze. Ačkoli mobilní vyhledávání zažívá celkem pochopitelný růst, existuje spousta situací, v kterých uživatelé mnohem raději a mnohem častěji dají přednost klasickému PC a nejde pouze o zvyk.

Složitější záležitosti, kde přehlédnutí nějaké drobnosti, slova, poznámky či věty může mít fatální důsledky, budou lidé vždy raději řešit na velkém monitoru notebooku nebo PC než na prťavém displeji mobilu nebo i na větším tabletu. A jde také o to, co s vyhledaným výsledkem chce dále uživatel dělat. Stačí mu samotná informace z displeje případně telefonní číslo/adresa nebo potřebuje výsledek zapracovat do nějakého dokumentu? Mobilní věci jsou fajn. Umožňují nám dělat kdekoli v terénu nebo na cestách věci, které dříve musely počkat na návrat do kanceláře, domů nebo prostě někam k PC, ale celá řada věcí se nemění a mobilní varianta je na nich jen nouzová, nepohodlná a z mnoha dalších důvodů problematická. Svět je mnohem pestřejší a složitější a nelze vše narvat do mobilu.

Google indexuje pouze 7% internetových stránek! V řadě zemí se používají ve větší míře i jiné vyhledávače a Google tam má jen menší podíl. U nás třeba je velmi rozšířený Seznam.cz a podobně to má Rusko nebo Čína a další země. Opatření od Google tedy může zamíchat pozicemi na stránkách, ale není třeba vyšilovat a začít utrácet kvanta peněz na "nové weby". Skutečnou úspěšnost konkrétního byznysu z 99,99% totiž určují zcela jiné věci. To je ovšem pozice z hlediska podnikatele, ale co zákazník?

Ten má díky rozhodnutí Google prostě smůlu. Při vyhledávání totiž dostane primárně odkazy na ty "hezké mobilní stránky", ale díky tomu se nemusí nutně dostat na ty obsahově hodnotné nebo pro zákazníka výhodnější cenově atd.. Ty se odsunou nejen za ty se zaplacenou pozicí ve vyhledávači, ale nyní i za ty mobilně "hezké". Omílaná fikce, že "obsah je král" dostává na zadek od založení Internetu. Je to líbivá prázdná floskule, která platí jen někde a jen někdy. V té části virtuálního(!) internetového světa, který obhospodařuje Google, je důležitější, jestli se líbíte Google. Takže je vlastně vše při starém a v základu se nic nemění.

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 22.04, 2015  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Google upřednostní mobilům přátelské weby" | Přihlásit/Registrovat | 11 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:06:47
Svatá pravda. Naše firma investovala do optimalizace, předních pozic vyhledávačů, designu stránek atd majlant a bez pozorovatelného výsledku. Všechno od tzv. "renomovaných" firem v oboru s bohatými referencemi. Výsledek -NULA! Vyhozené peníze. Pokud někdo prodává na internetu trička nebo mobily, tak to možná funguje, ale ve většině B2B je úplně fuk, co si o vás myslí gůgl.


[ Odpovědět ]
Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:52:19
 
To je logické, protože v B2B se obchody nedělají na základě internetového vyhledávače, resp. výsledku z jeho prvních 2 stran :-)


[ Odpovědět ]

Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:08:58
U nás ve vesnici kde máme chalupu, jsou 2 hospody (když nepočítám nádražní pajzl). Ta jedna má super stránky s grafikou jako pražský interhotel a do té druhé, co nemá žádné stránky, chodí celá dědina :o)


[ Odpovědět ]
Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:14:37
 
Hostinská má úžasné kozy? :-))


[ Odpovědět ]
Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:37:08
 
Byt prvni ve vyhledavaci je jenom jedna z podminek, stejne tak jako mit hezke stranky. Je to asi tak jako kdyz mam hezkou vizitku na super zabavny vecer, prijde tam mnoho lidi ale ja pro ne nemam pripraveny zadny program a necham lidi se nudit. Oni samozrejme hned odejdou....
...Takze pak si muzu rici "nacpal jsem mraky penez do pozvanek" nebo "mel jsem krasne stranky".


[ Odpovědět ]
Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:43:05
 
Problém je v tom, že to vůbec žádná "podmínka" není. Podmínka by to byla, kdyby to bez toho nebylo možné, což jak správně autor píše, je pitomost neslučitelná s realitou.


[ Odpovědět ]
Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:44:55
 
Někteří mají plno i bez pozvánek, takže o podmínce v pravém slova smyslu nelze mluvit


[ Odpovědět ]
Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:48:38
 
být první je bonus, který jak pan Tkáč správně píše, v některých byznysech může být výhra a v jiných zase nepodstatná zbytečnost. Jsou segmenty, kdy rozdíl je podstatný a jiné v kterých je nulový. Nedovedu si představit, že dědečkův pohřeb budu zařizovat přes mobil nebo že někdo bude přes mobil kupovat 50 tun černého plechu. Ale mobil mi řekne, kde je nejbližší směnárna nebo žrádelna.


[ Odpovědět ]
Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:52:49
 
To taky :o)


[ Odpovědět ]

Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 08:50:11
Jestli se autorovi článku stane nějaká "nehoda", tak to bude mít na svědomí nikoli zahradník jako obvykle, ale seo-expert :o))))


[ Odpovědět ]

Re: Google upřednostní mobilům přátelské weby (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.04. 2015 - 09:15:13
Díky za naprosto přesný popis stavu!


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund