Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6510
Komentářů: 1856

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

52% uživatelů Windows Phone dává přednost Bingu

Sponzorované odkazy:


Vyhledávač Bing od Microsoftu prý používá cca 52% uživatelů Windows Phone, což je oproti desktopovému prostředí až neuvěřitelný úspěch! Přesto to připomíná známou otázku s poloprázdnou nebo poloplnou sklenicí.

Pravdou je, že Bing je nastaven jako primární vyhledávač na všech telefonech a tabletech s Windows Phone a Windows 8.x o Windows RT ani nemluvě. Část zákazníků nezaváhá a okamžitě "přejde" na vyhledávač, na který je zvyklá z PC nebo notebooku. Usuzovat z toho na kvalitu nebo nekvalitu Bingu a srovnávat s Google je naprosto zcestné. Ty věci prostě spolu nesouvisí a je to pouze věcí zvyku. Jak jsme již uvedli v jiném článku, testujeme v redakci tablet s Windows 8 a jak jste si možná všimli, začali jsme od nového roku dělat vlastní recenze na Windows Phone 8. Prakticky tak máme možnost pracovat se zařízením podle původní představy vývojářů z Microsoftu. Na obou zařízeních (tablet i mobil) jsme si v rámci prvotního nastavení nastavili vyhledávání Google, resp. stránku Google jako domovskou stránku v prohlížeči, a to zcela automaticky a aniž bychom před tím nějak zkoumali použitelnost Bingu. Prostě pouhý zvyk a nikoli vyhraněná volba na základě zkušenosti -horší/lepší. Nicméně, naše osobní zkušenost má v tomto ohledu ještě další pokračování...

Bing je do obou systémů Microsoftu implementován důsledně a tak se často stává, že pro vyhledávání použijeme to, co je nejblíže po ruce a tudíž i Bing. Výsledky jsou naprosto srovnatelné a často nám právě Bing při hledání zdrojů pro naše články nabídl dokonce zajímavější odkazy. Jediné co nám subjektivně vadí (vzácná shoda v redakci) je obrázek na pozadí v Bingu. Naprostá "blikátková" zbytečnost, která se do pracovního systému vůbec nehodí, zdržuje a odvádí pozornost. S tím se ale dá docela dobře žít, takže postupem času se vyhledávání na Windows Phone vrátilo zpět k Bingu a Google zůstal jako záložní volba. To vše je samozřejmě ryze individuální a subjektivní záležitost a v žádném případě netvrdíme, že jde o trend nebo že Bing je horší či lepší než Google.

To co tvrdíme s nejlepším přesvědčením je, že nastavení vyhledávače na mobilu je věcí dlouholetého zvyku z PC. Nic více a nic méně.

Srovnatelnost Bingu a Google je zcela jiná věc a má díky jednoznačné převaze Google na PC ještě další aspekty. Inteligentní člověk přece nemůže tvrdit, že Google je lepší než Bing jen na základě krátkodobé zkušenosti a navíc třeba dva roky staré. Microsoft neustále dynamicky vylepšuje svoje produkty a u Bingu to platí několikanásobně. Jestli s ním chce uspět, musí být lepší než zavedený Google a musí o tom přesvědčit dostatečný počet uživatelů. Ti si zase musí uvědomit, že je jen na nich, co si zvolí za prioritu. Chtějí lepší výsledky vyhledávání nebo prostředí, na které si vypěstovali návyk? Pokud to první, vyplatí se čas od času vyhledávače střídat, testovat alternativy a nepropadat falešné fantazii o jednom jediném nejlepším vyhledávači.

Než Google přepral ostatní vyhledávače, bylo naprosto běžné, že se vyhledávalo pomocí 2 až 3 jiných služeb a v naléhavých případech se používaly různé "metacrawlery", které paralelně zobrazovaly výsledky z vyhledávání v několika vyhledávacích službách. Jak rostla síla Google, tak upadával význam dohledávání v jiných vyhledávačích. Ve světě je pár výjimek (Seznam.cz, Yandex atd.) , které mají velmi slušný lokální význam a dokonce i porážejí Google v některém segmentu, ale výrazně nezasahují do mobilního vyhledávání. Bing se jeví jako velmi zajímavá konkurence a vůbec není pravda, že by za Google nějak zaostával. Naopak někdy může být jeho použití značnou výhodou. Naše zkušenosti to jen potvrzují.

Původní zdroj zprávy je zde

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 16.01, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"52% uživatelů Windows Phone dává přednost Bingu" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: 52% uživatelů Windows Phone dává přednost Bingu (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 16.01. 2014 - 13:36:51
vyhledavaci pole + "obrázky videa" zabere 1/3 displeje, to ale ergonomie panecku, proste WinPhone nebrat! :-)


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.41 sekund