Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Google chce bezpečné microSD karty

Sponzorované odkazy:


Android si s microSD kartami nikdy pořádně nerozuměl a u minulé verze systému Android OS se Google dokonce pokusil karty v mobilech funkčně téměř eliminovat. Nyní to vypadá na obrat o 180 stupňů a nejde jen o Android.

Svého času jsme vydali článek Jak odstranit problémy s SD kartou v Andoid OS 4.4 KitKat, kde jsou popsány potíže uživatelů i jejich příčina. Google se prostě domníval, že interní paměť a cloud stačí. Naštvaní uživatelé naštěstí firmu přesvědčili, že ještě dlouho tomu tak nebude a v právě představeném Androidu M je již microSD karta podporována se vší parádou. Nicméně, tento článek má být trošku o něčem jiném, co ovšem s micoSD kartami také souvisí. Google připravuje Projekt Vault, který má hackerům znemožnit zneužití hesel, resp. jejich snadné získání z mobilů a přístup k citlivým datům.

Mělo by jít o "důvěryhodné úložiště", kdy karta má svůj vlastní operační systém s rozpoznáváním uživatele a šifrovacími nástroji pro bezpečné skrytí obsahu před zvědavci. Chráněná data by tak měla být striktně oddělena od hostitelského zařízení a přístup by l nim měl pouze uživatel přes jednoduché rozhraní. O bezpečnou identifikaci uživatele by se pak měl postarat "zkušenostní" algoritmus, který bude mimo jiné vyhodnocovat obvyklé postupy uživatele.

Tento projekt má zatím ještě daleko k širšímu nasazení a údajně se testuje pouze na 500 interních účtech vývojářů Google. Zdroj zprávy je zde a podrobnosti pro odborníky a vývojáře jsou tady.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 01.06, 2015  Autor: Jan Novotný   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Google chce bezpečné microSD karty" | Přihlásit/Registrovat | 6 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Google chce bezpečné microSD karty (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 11.12. 2019 - 00:47:15
Diagnostic immobilier Marseille

Podayos


[ Odpovědět ]

Re: Google chce bezpečné microSD karty (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 29.01. 2020 - 20:17:35
Podayos : Diagnostic immobilier Marseille


[ Odpovědět ]

CNC milling insert (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 20.03. 2023 - 10:06:27
The clever thing to do is to order your products right here through insert apkt this website. carbide insert quotation And you will be combining top-notch quality with a very accessible price.As a fashion fan cnma insert for a trendy and stylish product, one cnc grooving insert of the product is a rare choice. Take action and add one more jewelry to your valuable carbide inserts collection!


[ Odpovědět ]


Cnc Milling Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 06.11. 2023 - 04:57:10
Because the inserts TPMT Inserts avoid WNMG Inserts defects PVD Coating Inserts caused by high temperatures in welding and sharpening, the geometric Wholesale Carbide Inserts parameters of the tool CCMT Turning Inserts are Deep Hole Inserts completely guaranteed by Drilling Deep Hole Inserts the insert CNMG Inserts Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

replica dior polo (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 19.12. 2023 - 04:25:11
we Replica Roger Shoes proud to offer a magnificent portfolio of the Replica Diesel Belt finest Patek Philippe Replica Watches and most unique Replica Dsquared Belt best carbide inserts Replica Prada Belt in the world. Our aim is Tag Heuer Replica Watches to surpass your Replica Vittesse Shoes expectations both online and beyond the sale.Welcome to Replica Knitwear the website! We are reliable provider dedicating to offering Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund