Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nový malware pro Android škodí při vypnutém mobilu

Sponzorované odkazy:


Společnost AVG objevila nový zákeřný malware, který napadá Androidy a škodí i když uživatel vypne zařízení. Je to nový druh nebezpečné mobilní havěti?

Společnost AVG nazvala tento škodlivý program PowerOffHijack. Vyznačuje se tím, že maskuje svoji činnost vypnutím displeje, takže na první pohled nechává uživatele v domnění, že je telefon vypnutý. Poprvé se objevil v Číně a údajně má na kontě více než 10.000 infikovaných zařízení. Tento počet se ovšem může ve velmi krátké době prudce zvýšit. Naštěstí má PowerOffHijack i svá omezení. Útočí pouze na telefony s Androidem starším než 5.0 Lollipop, které mají povolený ROOT. Nové Androidy s Lollipomem nebo ty, které nemají ROOT jsou tedy v bezpečí před tímto konkrétním malware.

Funguje to tak, že i po stisknutí tlačítka Power může telefon fotit, odesílat informace nebo soukromé zprávy z telefonu a tak podobně, protože je pod kontrolou útočníka. PowerOffHijack provede falešnou animaci vypnutí, ale fakticky pouze zhasne displej a mobil je nadále plně funkční.

Zdroj zprávy je zde a obsahuje podrobný popis fungování PowerOffHijack.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.02, 2015  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Nový malware pro Android škodí při vypnutém mobilu" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Carbide inserts tools (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.03. 2023 - 09:15:09
Through our convenient online rtw carbide inserts shop you can order hss turning inserts products. And when we say "best", then we mean a carbide inserts that is just as good as the original!We are one of the biggest carbide inserts Probus Soafuia manufacturers and offerors vbmt insert in China. A lot of styles with vnmg insert superior quality at an affordable price are in hot apkt carbide inserts sale here.


[ Odpovědět ]


seoooo (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 14.05. 2023 - 00:41:39
I appreciate everything you have added to my knowledge base.Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you offer.Thanks.Nice knowledge gaining article. This post is really the best on this valuable topic. Natalie Portman


[ Odpovědět ]

U Drilling (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 06.11. 2023 - 05:24:26
Estool has perfect resources including strong R&D Carbide Turning Inserts capability, high-tech machinery, TPMT Inserts modern management systems, and Deep Hole Inserts SNMG Carbide Inserts an Wholesale Carbide Inserts expert team. We strictly built products as per BTA Deep Hole Inserts PVD Coating Inserts ISO9001 standards. Our WNMG Inserts cermet inserts Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Jaeger LeCoultre Replica Watches (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 22.12. 2023 - 09:17:01
Indeed, there s probably Replica Prada Kids Shoes no Replica Nike Air Max Shoes time Swiss Rolex 3135 Watches in the history of fashion Replica Converse Kids Shoes replica Replica Moncelar Kids Clothing products Replica Piaget Watches that replica products Replica Slide knockoff Replica Sandal replica products have Replica Coogi Shoes been more fun, exciting
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund