Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Dynavix Theta - I. díl recenze

Sponzorované odkazy:


S novou verzí Dynavix 7 přichází na trh i osobní navigační jednotka PND Dynavix Theta. Jedná se o přístroj, který zaujme především svým velkým 4" displejem, ale i provedením, které vypadá luxusně a nabízí i poměrně neobvyklou robustnost.Naše recenze se bude týkat varianty, která je vybavena mapovými podklady Holiday, což je skupina podrobných map Visegrádu + Chorvatsko, Rakousko a Slovinsko. Součástí je i průjezdní mapa Evropy. Pod pojmem Visegrád se skrývá skupina ČR, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Recenze má dvě části. V první si popíšeme přístroj a všechny doplňky. V druhé se budeme věnovat praktickým zkušenostem a v rámci možností otestujeme i TMC/RDS, které Dynavix zvládá.

Jelikož se v případě Dynavix Theta jedná o PND, nemůžeme posloužit kvalitními screenshoty, které se v případě PDA zajišťují softwarovými prostředky. Ty v případě PND nejsou k dispozici. Místo toho vám nabídneme pouze fotografie a pro další podrobnosti vás odkážeme na naši podrobnou recenzi navigačního systému Dynavix 7, kterou jsme prováděli na kapesním počítači s GPS.

Obsah balení
Krabice Thety je provedena s grafickou pečlivostí, jaká je u Telematixu již standardní. Lesklý povrch s elegantní, ale střídmou grafikou pomohou zaujmout zákazníka na první pohled...

Malé překvapení nás čeká uvnitř. Krabice obsahuje neobvyklé balení jednotlivých částí, které jsou kromě samotného přístroje umístěny ve 3 samostatných krabicích s otvory pro přehled nad obsahem. Samozřejmě nechybí ani kupón pro soutěž Najděte si své Grande Punto...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Poměrně překvapivý je i obsah krabice. Kromě předpokládaného obsahu, tj. PND Dynavix Theta, AC/DC adaptérů a držáku zde nalezneme i pojistku a prozatím neznámou část držáku - nadstavec. Dále je zde již zmíněný soutěžní kupón a papírová příručka s jednoduchým návodem na první použití (česky), včetně licenčního ujednání...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Napájení
Napájení na dlouhých cestách je zajištěno DC adaptérem. Pro "domácí" dobíjení pak poslouží klasický AC adaptér. V obou případech jde standardní výstupní napětí 5 V a konektor mini USB...

Zatímco DC adaptér má vstup 12-24 V 1.5 A a výstup 5 V 2 A, tak u AC adaptéru nalezneme vstup 100-240 V 50-60 MHz při 0,2 A a výstup 5 V 1 A...

U DC adaptéru pro automobil nás trochu zklamala absence "telefonního" provedení kabelu, tj. spirálovitě kroucené pružné části, která zabraňuje překážení nadbytečné délky kabelu. Uživatel se s tím buď smíří nebo si bude muset pořídit náhradní adaptér.

Držák
Tato důležitá součást výbavy nás překvapila svou variabilitou a vlastně i celkovou konstrukcí. Mimo vlastní držák je součástí balení i prodloužený nadstavec, který se u některých automobilů určitě uplatní. Dovolí poměrně značně prodloužit celkovou délku držáku a tím přispět k optimální instalaci Thety v interiéru vozidla. Výměna nadstavce je jednoduchá, stačí vyšroubovat 3 aretační šrouby a lehkým tahem vyjmout původní část držáku.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Dalšího prodloužení délky držáku lze dosáhnout povytažením "nožiček"...

Výsledek "prodlužovacích" postupů pak vypadá následovně...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Variabilita držáku je důležitá. Umožňuje nastavení, které nebude bránit ve výhledu a kromě toho nejdůležitějšího, tj. bezpečnosti jízdy nebude dráždit ani příslušníky policie. V případě Thety je držák proveden velice dobře. Robustnost a variabilita jeho konstrukce potěší. Síla upevnění na skle automobilu je díky mohutné přísavce rovněž dostatečná a zaručuje bezpečné používání i při jízdě na nekvalitní vozovce. Běžné otřesy nebo výmoly držák spolehlivě ustojí.

Pojistka
Součástí výbavy je skleněná pojistka 1,5 A 250 V. Podle našich informací by měla sloužit k případné výměně v napájecím DC adaptéru...

Naše domněnka se potvrzuje při odšroubování umělohmotné matice adaptéru...

Dynavix Theta
PND Dynavix Theta je původní OEM WAYTONA Drive400, které je založeno na Windows CE Core 5.0. Německá firma WAYTONA jejíž název pochází z nápisu "my WAY TO NAvigate" nemá na svých stránkách žádné informace o tomto modelu, který je zřejmě novinkou. Technická specifikace vypadá následovně...

  • Operační systém - WindowsCE 5.0
  • Procesor - Samsung SC2440 400 MHz
  • Paměť - 64 MB RAM
  • Displej - LCD TFT 4", 480 x 272 pixelů (WQVGA)
  • Rozšíření - SD slot
  • Komunikace - GPS SiRF Star III LP - 20 kanálů
  • Baterie - Lithium-Ion 1450 mAh
  • Rozměry - 118,2 x 91,4 x 27,3 mm
  • Váha - 270 gramů

Dynavix Theta nabízí špičkový 4" LCD displej s WQVGA rozlišením a pogumované tělo. Vyšší hmotnost nevadí, protože Theta je určena pouze k navigaci v automobilu a jiné "mobilní" použití se nepředpokládá. Na přední straně nalezneme hlavní spínač v chromovém provedení a dvojici reproduktorových krytů. Veškeré další ovládání je záležitostí dotykového displeje...

Na zadní straně nalezneme krytku konektoru pro externí anténu, konektor miniUSB pro napájení a 3,5mm jack pro sluchátka nebo reproduktory. Dále jsou zde 4 otvory pro upevnění držáku a dvířka s dvěma šroubky pro servisní přístup k baterii. Částečně je vidět i slot pro SD karty..

Na levém boku jej uvidíte lépe...

Pravý bok se stal místem pro otvor resetu a jistící spínač on/off...

Paměťová karta
Součástí výbavy Holiday je 1GB SD karta Kingston. Na ní jsou uloženy podklady Dynavixu

Závěr
Prvotní prohlídka balení nám předvedla poměrně slušnou výbavu, která splní všechny potřeby uživatele při navigaci. Ke kvalitě jednotlivých komponent nemáme připomínky. Samotný přístroj vypadá bytelně a velký displej slibuje pohodlnou navigaci, kterou Dynavix Theta snadno překoná hardwarově skromnější alternativy. Velice se nám líbil držák. Oceňujeme i značkovou paměťovou kartu. Možná by stálo za úvahu doplnit balení o TMC/RDS modul, ale to je již věcí cenové politiky a obecné využitelnosti TMC-RDS u nás.

V následující části recenze, "oživíme" přístroj, instalujeme jej do vozidla a vydáme se na cesty. Jak jsme vám slíbili, otestujeme i použitelnost TMC-RDS. II. díl recenze naleznete tady.

Za zapůjčení přístroje děkujeme společnosti Telematix, na jejíž stránkách si můžete přístroj Dynavix Theta zakoupit. Námi testovaná varianta Holiday je zde k dostání za příznivou cenu 7.500 Kč (včetně DPH), resp. 6302,52 Kč + DPH.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 06.06, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Recenze GPS - software i hardware
 

Související odkazy

· Více o tématu Recenze GPS - software i hardware
· Další články od autora Josef Tkáč


Nejčtenější článek na téma Recenze GPS - software i hardware:
Dynavix 7 - recenze nové verze

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Recenze GPS - software i hardware

"Dynavix Theta - I. díl recenze" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Dynavix Theta - I. díl recenze (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 06.06. 2007 - 06:26:04
Tak ten displej vypadá lákavě a za tu cenu to je celkem zajímavé. TMC je myslím prozatím zbytečný. Teda pokud se za posledního půl roku něco zázračného nestalo.


[ Odpovědět ]
Re: Dynavix Theta - I. díl recenze (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 06.06. 2007 - 22:23:52
 
V Electroworldu maji ted za 6990 Mio C250 s celou Evropou - to mi pripada zajimavejsi. Navic Mio je Mio.


[ Odpovědět ]
Re: Dynavix Theta - I. díl recenze (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 08.06. 2007 - 20:50:47
 
Díval jsem se na webové stránky electroworldu a nějak to nedává úplně smysl - k té C250 není v balení žádná karta a paměť toho přístroje je 256 MB - na to se Evropa prostě nevejde, leda tak průjezdní. Takže bych tipoval nějaký propagační trik od zmíněného obchodního řetězce. Každopádně Mio má jen 3,5 palce displej. A navíc Dynavix je Dynavix:-)


[ Odpovědět ]
What Are Standard Methods Of Teeth Tooth Whitening? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 12.07. 2018 - 10:53:54
 
2018.7.12linying
adidas [www.scarpe-adidas-superstar.it]
adidas outlet [www.adidasoutletstoreonline.us.com]
lacoste jeans [www.lacostejeans.com]
softball bats [www.softballbats.us.com]
pandora charms [www.pandorauk.co.uk]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

chenlixiang (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 19.11. 2018 - 07:53:42
2018.11.19chenlixiang air max 95 [www.airmax-95.in.net]
pandora [www.bracelet-pandora-bijoux.fr]
nike roshe run [www.nike-rosherun.fr]
cheap nfl jerseys [www.cheapnfljerseys-fromchina.us.com]
toms outlet [www.tomsoutlet.us]
rol

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund