Palmserver.cz

Malá revoluce v mobilním Skype
Publikováno: Středa, 22.10. 2014 - 05:00:00
Téma: Windows Phone


Microsoft si Skype dost hýčká, protože to je jedna z podařených investic a také brána k milionům uživatelů. Populární multiplatformní služba ovšem měla do nedávna malou, ale nepochopitelnou chybku.

Tou byla preference cizích platforem před vlastní platformou Windows Phone. Z málo pochopitelných důvodů se většina novinek realizovala dříve pro iOS a Android a teprve pak pro Windows Phone. Nebylo tomu tak vždy ve 100% případů, ale většinou bohužel ano a nutno dodat, že uživatelé Windows Phone tuto skutečnost snášeli dost trpělivě, ale na druhou stranu to nebyla příliš rozumná strategie. Když někdo nepreferuje vlastní platformu, jak chce přesvědčit nové uživatele, že se vyplatí na ni přejít? Naštěstí to je již minulostí. Snad poprvé se nové funkce objevily nejprve pro Windows Phone, což lze považovat za malou revoluci a zřejmě i signál, že Microsoft nabírá opět správné sebevědomí v prosazování vlastní a již velmi dobré platformy.

Podrobnosti o novince naleznete v oficiální zprávě na blogu Skype. Jedná se o přidání možnosti komunikace pomocí zasílání ručně kreslených obrázků a náčrtků, které pochopitelně lze i dále komentovat. Je to šikovně provedeno a přidání malůvky je krásně snadné...

Pro kreslení si lze vybrat jednu ze tří tlouštěk "pera" a také barvu. Z dolní lišty pak lze vložit fotku, na kterou lze kreslit nebo dokonce i mapu, což se zase hodí pro různé navigační plánky. Skutečně podařené! Funguje to na Skype 2.24 pro Windows Phone 8.1 a Windows Phone 8. Ale to není všechno. Nový Skype podporuje HD displeje a také se zrychlilo vytáčené volání přes VoIP. Zdroj zprávy je zde. Aplikaci můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store.

Aby toho nebylo málo, můžete se ještě podívat na další video, které je o Skype Qik, o kterém jsme vás již informovali tady...

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13976