Palmserver.cz

Ježíškův zápisník pro Windows Phone
Publikováno: Úterý, 04.11. 2014 - 07:00:00
Téma: Windows Phone


Vánoce se blíží a Štědrý večer tady bude již za 50 dní. Uteče to jako voda a jestli chcete mít nákup dárků pod kontrolou, můžete použít hezkou českou aplikaci Ježíškův zápisník od pana Petra Voborníka.

Ježíškův zápisník umožňuje nejen klasickou evidenci dárků nebo nápadů, ale také sledování stavu a další věci. Aplikace je pěkně udělaná a dobře se ovládá. Při instalaci nevyžaduje žádná nadbytečná práva a kromě češtiny zvládá i slovenštinu, angličtinu a ruštinu...

Hlavní strana aplikace ukazuje kolik dní zbývá do vánoc, kolik máte koupených dárků i kolik to stálo celkem. Z dolní lišty se pak lze dostat k informaci o aplikaci, k internetovým stránkám aplikace, k nápovědě a tak podobně. 4 hlavní ikony na liště ovšem umožňují přidat i další události, mazat je a upravovat, ale to vyžaduje nákup placené varianty. Ta bezplatná ovšem může stačit na celé Vánoce, protože dovoluje zaznamenávat až 15 dárků pro 5 osob. Poslední ikona na stavové liště je nastavení.

V nastavení lze měnit barvy a obrázky na pozadí, ale mnohem zajímavější je možnost využití, resp. výběru vyhledávače dárků, kde nechybí ani Heuréka, Zboží.cz a nejznámější zahraniční e-shopy.

Horizontálním listováním obrazovek můžeme přepínat mezi hlavní obrazovkou(události), seznamem osob a seznamem dárků. Tyto obrazovky mají další kontextové možnosti třídění, resp. seřazování podle ceny, stavu, jména/názvu atd. Samotné používaní aplikace je pak prosté. V obrazovce OSOBY se pomocí tlačítka "+" prostě přidá osoba nebo více osob a stejným způsobem se k jednotlivým osobám doplní dárky. Na kartě dárku je název, cena, popis, URL stránek s dárkem a bezva vychytávka, která graficky ukazuje stav dárku.

Stav dárku mění ikonku a pohybuje se na ose: nápad-vybrán-objednán-koupen-zabalen. Skvělá fičurka! Ikonka se stavem se pak promítá i na obrazovku sezamu dárků, kde opět lze seřazovat, takže uživatel má rychlý přehled o všech stavech a ví kolik dárků ještě musí koupit, kolik objednat nebo kolik zabalit. Jednoduché a chytré...

Aplikaci Ježíškův zápisník můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store. Doporučujeme vyzkoušet. Aplikace se nám líbí a v tomto období bude užitečná pro spousty uživatelů.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=14020