Palmserver.cz

Německá odplata za americké odposlechy
Publikováno: Pátek, 27.06. 2014 - 13:00:00
Téma: Krátké zprávy


Německo se hodně zlobí na své americké spojence za špiclování a odposlechy, které se proflákly díky zběhlému agentovi Edwardu Snowdenovi a nyní to bude mít i konkrétní hospodářské důsledky a je to dokonce i téma pro mobilní web!

Jde o to, že Německo na základě odposlechů americké vládní agentury NSA odmítlo prodloužit smlouvu, která počátkem roku 2015 vyprší. Stávající smlouva byla uzavřena mezi Německem a americkým mobilním operátorem Verizon, který pro německý stát, resp. nekteré německé státní instituce zajišťoval mobilní a internetové služby. Jelikož NSA prokazatelně odposlouchávala i mobil samotné německé kancléřky Angely Merkelové, je pobouření německé strany pochopitelné.

Podpůrným důvodem pro neprodloužení tak významné smlouvy je i fakt, že Verizon má přímo zákonnou povinnost spolupracovat s NSA. Potvrdil to i mluvčí německého ministerstva Tobias Plate: ""Existují náznaky, že Verizon je ze zákona povinna poskytnout určité věci do NSA, a to je jeden z důvodů , proč spolupráce s Verizon nebude pokračovat."

Pro evropský trh pak mohou mít značný význam i další komentáře, podle kterých se údajně "Berlín" nechal slyšet, že je čas na vytvoření bezpečnější sítě v Evropě, aby se evropské státy nemusely spoléhat na americké internetové společnosti, které spravují většinu elektronického provozu cirkulující po celém světě.

Zdroj zprávy je zde

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13558