Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2038

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Google klepl Samsung přes prsty?

Sponzorované odkazy:


Prodej Motoroly Lenovu uvolnil Google ruce a nyní se může více soustředit na formování svého největšího obchodního partnera, a to přesně podle svých představ.

Samsung se inspirativně shlédl v dlaždicích konkurenčního Windows Phone a Windows 8 a jeho poslední UX Magazine pro připravované tablety se už zřejmě dostal za čáru, kterou byl schopen akceptovat i Google. Nasvědčuje tomu i zpráva (viz odkaz níže), která se podrobněji zabývá novou dohodou o patentech mezi Google a Samsungem, o které jsme vás informovali v článku Google a Samsung se dohodli o patentech. Zpráva ovšem upozorňuje na další podrobnosti, které se mají údajně týkat i umravnění Samsungu ve věci nabobtnávání původního Androidu o vlastní UI a vlastní aplikace.

Zajímavé je, že v přibližně stejné době se objevily spekulace o zastavení vlastní řady Google NEXUS, která by prý od roku 2015 neměla již existovat. Je možné, že Google bude chtít mít větší dohled nad tím, co producenti hardware s Androidem na svých zařízeních vyvádějí a jak jej reformují a často i deformují podle svých představ. Do toho ovšem skvěle zapadá jak ukončení řady NEXUS, tak i prodej Motoroly Lenovu.

Původně etalonový Nexus s čistým Androidem (bez UI producenta HW a přidaného balastu) stejně ztratil svůj význam, protože jednotliví výrobci začali produkovat čisté varianty svých vlajkových modelů, a to na základě zákaznické poptávky z řad mobilních kutilů. Smrtelnou ránu Nexusu ovšem zadali asijští výrobci, kteří se často se zbytečnostmi nepářou a již dávno sekají svoje modely bez vlastního grafického rozhraní a do přístroje jen kopírují čistý systém. Za těchto okolností je pro Google jednodušší rozumná domluva s největšími výrobci a hlavně se Samsungem, který má přes 80% trhu androidích mobilů.

Další potíž je v aplikacích Samsungu, které jsou často rovněž zřetelně inspirovány konkurencía dokonce i původními aplikacemi Google. V rámci nové dohody o patentech a vzájemné spolupráci nad Androidem by se tak měl Samsung více soustředit na hardware, preferovat aplikace a služby Google a co nejméně modifikovat Android z hlediska ovládání a vzhledu, což je naopak práce pro Google. Samsungu to nutně nemusí vadit a své ambice může ukojit ve svém systému Tizen, který alespoň podle prvních obrázků také zdlaždicoval.

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 30.01, 2014  Autor: Jan Novotný   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Google klepl Samsung přes prsty? " | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Google klepl Samsung přes prsty? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 31.01. 2014 - 11:04:11
Představa, že jde hlavně o dlaždice převzaté od MS je spíš známkou umanutosti autora.
Samsung do mobilů přidává kvalitní aplikace, které si pak uživatelé nekupují přes Google - kalendář, poznámky atd. Navíc je tu samostatný obchod s aplikacemi, který provozuje Samsung.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund