Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

950 milionů Androidů v ohrožení

Sponzorované odkazy:


Spojit slova Android a bezpečnost vznikne téměř protimluv. Stále se ukazují nové a nové hrozby, které mohou postihnout nejen velmi neopatrné uživatele, ale dokonce i ty, kteří nestahují cracknuté hry a podvodné aplikace z podezřelých zdrojů a chovají se poměrně obezřetně.

Dokladuje to i nová zpráva od Zimperium, která dokládá závažnou a snadno zneužitelnou chybu v Androidu. tato chyba prý ohrožuje až 950 milionů androidích mobilů na světě, což je asi 95% všech zařízení s Android OS a vzhledem k tomuto množství se možná týká i toho vašeho, a to s nemalou pravděpodobností. Aktuální stav je takový, že se čeká na bezpečnostní záplaty...

Fenomén Stagefright je uložen v DNA Androidu AOSP, resp. v jedné z mediálních knihonen napsaných v C++, a to ještě z dob Android OS 2.2 Froyo. Nejzranitelnější jsou přístroje s Jelly Bean(2.3), ale ani Lollipop 5.1.1 není v bezpečí, jak dokazují publikované screenshoty s celým postupem útoku. Útočníkovi stačí poslat speciální MMS a je zle. pak může na dálku ovládat váš mobil, aniž o tom víte...

Na rozdíl od běžných pishingových útoků Stagefright nevyžaduje "hloupého uživatele". Mobil může být napaden i když spíte a obrana je prozatím nulová, protože MMS se následně sama skryje. Google údajně celou věc již aktivně řeší. Snad se podaří vydat záplatu rychleji než dojde k masivnímu zneužití chyby. Bohužel je smutným faktem, že Android je prokazatelně nejnebezpečnějším mobilním systémem a snad není týden, kdy by se neřešil nějaký problém, bezpečnostní díra v systému nebo v populární aplikaci.

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 28.07, 2015  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"950 milionů Androidů v ohrožení" | Přihlásit/Registrovat | 8 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: 950 milionů Androidů v ohrožení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 28.07. 2015 - 10:21:11
peklo! :/


[ Odpovědět ]

Re: 950 milionů Androidů v ohrožení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 28.07. 2015 - 14:22:08
No to je hrozne, konec sveta, paneboze zhroutil se nam svet. Apropo podobna chyba byla oznamena i u iOS. Takze nedelejte klepy jako Vasi pseudokolegove novinari co pisou o stihacich pilotech, kteri litaji do turecka do bankomatu.


[ Odpovědět ]
Re: 950 milionů Androidů v ohrožení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 28.07. 2015 - 15:07:06
 
zajímavá reakce. Možná by si zasloužila podrobné vyšetření na psychiatrii


[ Odpovědět ]
Re: 950 milionů Androidů v ohrožení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 29.07. 2015 - 09:16:41
 
Súhlas


[ Odpovědět ]

Carbide Turning Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 18.03. 2023 - 10:26:08
Those days of snmg insert purchasing costly genuine carbide inserts have faded within the wind and that is why our high-end products best carbide inserts become more popular.You will notice that we aim in the direction tcmt insert of tpgn insert offering perfect client satisfaction, examining all tungsten rods price of marvelous best carbide rod manufacturers .


[ Odpovědět ]


Carbide Insert Prices (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 06.11. 2023 - 04:38:30
Not Wholesale Carbide Inserts only cermet CNMG Insert inserts, but we also offer Drilling Deep Hole Inserts a APMT Milling Inserts CNMG Inserts comprehensive range of tools including special SNMG Carbide Inserts inserts, carbide turning inserts, MPHT Square Inserts Vertical milling PVD Coating Inserts cutting inserts, Indexable Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Replica Burberry Belt (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 19.12. 2023 - 04:06:12
Estool offers cutting inserts that provide 100% satisfaction. We Replica Crossbody Bags Replica Balenciaga Hats have an annual production Replica Louis Vuitton Belt of more than Replica Adidas Hoodies 20 Replica Fendi Shoes million pieces. Replica A Lange Sohne Watches The quality and quantity is not a problem for us. We Replica Backpack only used high Replica Ed Hardy Shoes technology machines to Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund