Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2038

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Naše videa

Aktuální články

Zatím není nejčtenější článek.

Starší články

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Textová verze

Textovou verzi pro AvantGo a mobilní přístroje naleznete ZDE .

Obsah našich článků můžete také získat i pomocí RSS kanálů: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml nebo atom.xml.

Přidat.eu RSSPřidat RSS

PR články

Výraz Relock se používá pro popis stavu, který napravuje pokusy s experimentálními ROM a dostane přístroj do stavu poslední dostupné oficiální aktualizace.
  Komentáře (5) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Petr Kačenka - 30.01, 2013  
Operační systém Android sice má časový náskok, protože již byl představen veřejnosti a minimálně T-Mobile jej plánuje do prodeje, ale Linuxová varianta PalmOS má jednu obrovskou výhodu, a tou je nesčetné množství aplikací, o kterém si tvůrci Androida a také jeho uživatelé mohou nechat jen zdát. Podívejte se s námi na první obrázky i technické parametry nového přístroje!
  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 15.10, 2008  
Pojem Azingo Mobile bude možná brzy stejně známý jako jeho přímý konkurent Google Android a dalších linuxových operačních systémů, o kterých se v poslední době mluví jako o "nových šancích" pro mobilní telefony a komunikátory.


  Komentáře (7) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 31.01, 2008  
Na Palmserveru vyšlo již několik článků, které se zabývaly projekty na mobilní přístroj, který by si uživatel mohl sestavit sám, podle svých představ. Vybral by si pouze ty moduly, které potřebuje. Nyní se zcela neočekávaně objevil nikoli koncept, ale komerčně dostupný produkt. Jednotlivé díly "stavebnice" si můžete zakoupit ve specializovaném e-Shopu. Zveme vás na jeho prohlídku.

  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Jan Novotný - 22.01, 2008  
Midinux je linuxová alternativa grafického uživatelského prostředí pro UMPC, resp. pro MID (Mobile Internet Device). Jeho asi nejzajímavějším atributem je způsob ovládání, který jako by z oka vypadl Apple iPhone. Ostatně, posuďte sami.


  Komentáře (5) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 16.10, 2007  
Tady se bude jen těžko hledat hranice mezi PDA a UMPC. Ačkoli se Linuxový počítač MTube navenek tváří jako typický kapesní počítač, tak neporovnatelně mohutnější hardwarový výkon jej jednoznačeně řadí do segmentu Ultra mobilních PC (UMPC).


  Komentáře (5) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 12.10, 2007  
Do Linuxu na platformě mobilních přístrojů se vkládají mnohé naděje, a to jak ze strany uživatelů, tak některých producentů. Jistě není nutno připomínat aktivity společnosti Access a vývoj jejího ALP nebo snahy Palmu. Ale dosavadní výsledky nejsou to, co uživatelé očekávají. Možná se situace brzy změní.

  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4
Autor : Jan Novotný - 10.10, 2007  
Na výstavě "The LinuxWorld 2007" byl titulem "Best of Show Product Excellence Award" oceněn mobilní kit společnostiUnicon Systems. Představuje hardwarový základ pro mobilní přístroje postavené na Linuxu a je docela dobře možné, že se díky němu brzy setkáme s vlnou linuxových komunikátorů.


  Komentáře (2) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 27.08, 2007  
Jaký bude nový operační systém ALP pro Palmy založený na Linuxu? Na Internetu se objevila nová porce screenshotů, které pravděpodobně unikly přímo z počítačů společnosti Access. Ukazují grafické uživatelské prostředí pro komunikátory a musíme uznat, že se povedlo.

  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Petr Kačenka - 13.08, 2007  
Jste přesvědčeni, že Linux je vhodná platforma pro mobily? Pokud ano a těšíte se, až si takový mobil budete moci koupit, tak pravděpodobně již v přístím roce se vám váš sen může splnit. Více informací v článku.


  Komentáře (1) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 10.08, 2007  
Společnost Intel připravila prototyp zařízení, které by mohlo spadat do kategorie ultra mobilních PC, ale na jeho palubě není nainstalován operační systém Microsoftu, ale Linux, resp. MIDINUX.
  Komentáře (4) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 14.05, 2007  
Pokud si děláte zálusk na nový kapesní pořítač od společnosti Nokia, můžete se podívat na krátké video, demonstrující způsob ovládání a zároveň ukazující pracovní možnosti přístroje.


  Komentáře (3) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 01.02, 2007  
Bohužel je to tak. Velice zajímavé přístroje s Linuxem na palubě již nejsou součástí výrobního programu společnosti Sharp, která nás dlouhá léta lákala svými výrobky. Nejeden český uživatel si přál, aby se tyto kapesní počítače začaly k nám dovážet. Podobným nadějím je konec.
  Komentáře (7) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 23.01, 2007  
Nový linuxový kapesní počítač od Nokie byl netrpělivě očekáván již několik měsíců, ale zájemci si museli počkat až na slavnostní uvedení na CES 2007. Nokia produkt prezentuje i na svých stránkách a nechybí plná specifikace a cena.
  Komentáře (12) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 09.01, 2007  
Snahy uplatnit Linux v nových segmentech trhu jsou nepřehlédnutelné. Společnost Ubistar připravila PND, které je postavené na Linuxu a nabízí zajímavou výbavu.
  Komentáře (2) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 10.11, 2006  
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund