Palmserver.cz

Miliony Androidů ohroženy chybou Certifi-gate a vy možná také
Publikováno: Pátek, 07.08. 2015 - 08:00:00
Téma: Krátké zprávy


Je to vážně k vzteku. Bezpečnost Androidu vypadá jako ementál. Snad není týdne, kdy by se nepřišlo na nějakou vážnou chybu, útok nebo alespoň teoretickou možnost prolomení soukromí na platformě Android! A dnes máme špatnou zprávu možná i pro vás!

Je to jen 2 dny, co jsme psali o problému, který vyvolal důraznou reakci - Samsung bude mít měsíční aktualizace a nyní se ukazuje, že i další značkoví výrobci typu SONY, LG a další mají zranitelné přístroje. Skupina Check Point dnes zveřejnila podrobnosti o chybě certifi-gate, dříve neznámé zranitelnosti v architektuře populárních mobilních Remote Support Tools (RSTS) používané prakticky ve všech Androidech. Certifi-gate umožňuje škodlivým aplikacím získat neomezený přístup k zařízení a komplexní kontrolu.

Je to velký průšvih, protože se týká aplikací třetích stran oficiálně schválených výrobcem a označených certifikátem, takže žádná primární chyba neopatrného uživatele, ale vážná zranitelnost přímo z krabice! K dispozici je i speciální Certifi-gate Scanner, který si můžete stáhnout a prověřit si, jestli máte problém.

My jsme si to sami vyzkoušeli a problém máme...

Otázkou je, co s tím dělat. LG, Samsung, HTC a ZTE prý už vydali aktualizace, které chybu eliminují. Na další se ovšem čeká.

Zdroj zprávy je zde. Podrobnou zprávu o bezpečnostním problému Certifi-Gate si můžete stáhnout tady.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=14920