Palmserver.cz

ESET vydal skener na zranitelnost Stagefright
Publikováno: Pondělí, 31.08. 2015 - 08:35:50
Téma: Android


Nedávno objevená zranitelnost Stagefright umožňuje útočníkovi vzdáleně spustit libovolný kód a přečíst většinu dat uložených na telefonu prostým odeslání specifické MMS. Ohrožuje některé přístroje od Android OS 2.3 až po 5.1.1.

O chybě jsme vás informovali koncem července v článku 950 milionů Androidů v ohrožení, ale věc byla trochu upozaděna hrozbou Certifi-gate, která rovněž ohrožuje miliony Androidů. Problém Stagefright donutil antivirusovou firmu ESET k vydání vlastního skeneru, který na vašem zařízení provede patřičnou kontrolu a oznámí vám výsledek. Bohužel utilita před Stagefright nechrání a ani chybu neopravuje, takže se jedná pouze o informaci pro uživatele...

Jediné co pro ochranu svých dat snad můžete dělat je šifrování, zálohování a možná vypínání připojení k Internetu, když jej nutně nepotřebujete, ale hlavně zakázání automatického přijímání MMS. Dobrá rady je tady drahá a je věcí producentů mobilů a Google, aby rychle vydali příslušné záplaty. Aplikaci můžete zdarma stahovat z Google Play. Popis zranitelnosti a postupy k omezení možnosti napadení jsou tady.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15004